Daily Archives: 4. априла 2015.

Лазарева субота у Требињу

Дана 4. априла 2015. године, када прослављамо Светог праведног Лазара, Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Г. Григорије, у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу, уз саслужење свештенства и ђакона Саборног храма.

У вечерњим часовима од храма Светог Јована Крститеља у Полицама, кренула је литија улицама града до Саборног храма у којој су поред одраслих, посебно и највише узела учешћа многобројна дјеца. Након литије и освећења врбових гранчица, које су подијељене вјерном народу, вечерњом службом у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу започела је прослава Празника – Улазак Господа нашега Исуса Христа у Јерусалим – Цвијети.

Фото: Игор Дутина

Фото: Николија Бјелица