Daily Archives: 24. маја 2015.

Слава храма у Придворцима

Храм Светог Вукашина у Придворцима код Невесиња прославио је данас крсну славу. Свету литургију у присуству великог броја мјештана служио је јереј Милан Унковић, уз саслужење свештеника Немање Лукете, Небојше Радића и надлежног пароха Младена Чалије. Након литургије и свечане литије ломљен је славски колач, а одржане су и пригодне здравице. Саборовање је настављено уз трпезу љубави.

Црква у Придворцима, освјештана прије четири године, први је храм у Српској православној цркви посвећен Светом Вукашину, којем народ овог краја указује велико поштовање због његове мученичке смрти.

Слава Храма у селу Туље

У недjељу седму по Васкрсу – Св. Отаца I Васељенског сабора, 24. маја 2015. године Господње, када прослављамо и Св. Кирила и Методија, прослављена је Слава Храма Вазнесења Господњег у селу Туље. Свету Литургију је служио јереј Никица Ајдер уз саслужење надлежног пароха протојереја-ставрофора Момчила Пејичића. Након Светог Јеванђеља пригодном бесједом обратио се о. Никица, честитајући Славу парохијанима села. Литијом око Храма и освећењем славског колача и кољива, које је ове године припремила породица Маслеша, завршена је Света Литургија уз поздравне и празничне ријечи о. Момчила и Василија Маслеше. Након послужења окупљеног народа у порти Храма, породица Вељка Радуловића, родбина блаженопочившег митрополита Леонтија (Радуловића), ове године је у свом породичном дому организовала трпезу љубави.