Daily Archives: 31. маја 2015.

Бесједа Вл. Атанасија на Тројчиндан у Мостару

Тројичиндан – Слава Катедралног храма Епархије ЗХиП у Мостару

Тројичиндан, Духови, Педесетница, Празник Силаска Светог Духа на Апостоле и Слава катедралног храма Епархије захумско херцеговачке и приморске у Мостару, прослављен је Евхаристијским сабрањем вјерних Једне, Свете, Саборне и Апостолске Цркве.

Светом архијерејском литургијом началствовао је Његово Преосвештенство умировљени епископ захумско-херцеговачки и приморски Атанасије, уз саслужење свештенства и вјерног народа Мостара и околних крајева. „Порука свих порука је да је Дух Свети сишао на Апостоле” поручио је, између осталог, у својој бесједи Епископ Атанасије.

Слави Саборног храма у Мостару присуствовали су бројни представници секуларних институција, представници Римокатоличке цркве и Исламске заједнице.

Бесједа Владике Атанасија