Daily Archives: 22. септембра 2015.

Рођење Пресвете Богородице – Слава града Љубиња

На Празник рођења Пресвете Богородице у Љубињу је прослављена крсна слава храма и града. Свету Литургију служио је архијерејски замјеник Радивоје Круљ, уз саслуживање протојераја Младена Жуловића , јереја Миодрага Вртикапе и Саше Којовића. Послије свете Литургије кроз град је прошла свечана литија, освештани су и преломљени славски колачи, а затим је празнично славље настављено уз трпезу љубави.

Празник Рођења Пресвете Богородице у Мостару

Празник Рођења Пресвете Богородице прослављен је у Мостару као Слава Старе цркве, у Недјељу шеснаесту по Духовима. Свету литургију са вјерним народом мостарским служили су протојереј ставрофор Радивоје Круљ и ђакон Бранислав Рајковић. Након Литургије и ломљења славског хљеба, сабрање вјерних настављено је у порти храма и гостопримници.

Света литургија на Равнима

Након четрдесет година, у Недјељу шеснаесту по Духовима, служена је Света литургија у селу Равни, код Мостара. Обнављању годишњег Евхаристијског сабрања у овом селу највише су се обрадовали мјештани, који су га почетком деведесетих година морали напустити. Свету литургију, на мјесном гробљу, и помен упокојеним и пострадалим, предводио је мјесни парох, презвитер Небојша Радић.