Daily Archives: 18. октобра 2015.

Бесједа Еп. Григорија у Саборном храму у Требињу

Рукоположење у Саборном храму у Требињу

На празник Св. Отаца VII вас. саб., у недјељу 20. по Духовима, када славимо Св. мученицу Харитину и Св. свештеномученика Дионисија, Његово Преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски г.Григорије, служио је Свету архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу. Саслуживали су протојереји-ставрофори Момчило Пејичић, Никола Јанковић, Младен Жуловић, јереји Мирослав Ратковић, Младен Чалија, Немања Дражић, Никица Ајдер и ђакони Владимир Вукановић и Ратко Зубац. Након ријечи Светога Јеванђеља бесједом се обратио Епископ Григорије. На Светој Литургији рукоположен је вјероучитељ Дражен Делић, дипломирани теолог Богословског факултета, који ће бити ђакон у Сокоцу. Појао је хор Светог Василија Острошког, који поје при Саборном храму у Требињу. Послије Свете Литургије уприличено је послужење у Епархијском дому и порти храма.

Бесједа Еп. Григорија

ЦО Требиње