Daily Archives: 16. децембра 2015.

Донацијa за отварање библиотеке свете Стане Арнаут у Пребиловцима

Канцеларија за дијаспору при Министарству Спољних послова Владе Републике Србије подржала је пројекат Црквене Општине Чапљина за отварање библиотеке свете Стане Арнаут у Пребиловцима. Донацијом од 400,000.00 динара покриће се трошкови опремања просторије за библиотеку која ће се налазити у духовном и културном центру свети Краљ Милутин у Пребиловцима, као и набавка неопходне опреме за рад библиотеке. Списак свих донатора који су подржали овај пројекат биће објављен накнадно, након достављања књига и отварања библиотеке који је планиран током Васкршњих празника када храм у Пребиловцима прославља своју славу.

Управа СПЦО Чапљина

Празник Св. апостола Андреја у Требињу

У недјељу, 13. децембра 2015. године, Свету архијерејску Литургију у храму Светог Преображења Господњег у Требињу, служио је Његово Преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски г. Григорије, уз саслужење више свештеника и ђакона. По прочитаном Светом Јеванђељу, Епископ Григорије је одржао бесједу. Након Свете Литургије сабрање вјерних настављено је у Епархијском дому.

ЦО Требиње