Daily Archives: 16. јануара 2016.

Слава храма Св. Василија Великог у Коњицу

Новонаступајуће љето Господње дочекано је са великом радошћу у Саборном храму Светог Василија Великог у Коњицу, који је уједно прославио своју храмовну славу. Света литургија коју је служио архимандрит Данило (Павловић) Игуман Манастира Житомислића, уз саслужење архимандрита Лазара (Лазаревића) Ректора Богословије Св.Петар Дабробосански у Фочи, протојереја Бориса Чоловића пароха метковачког, јереја Небојше Радића пароха бјелопољског , јереја Данила Дангубића пароха из Источног Сарајева , јереја Божидара Тановића пароха илијашког, јерођакона Нектарија , пропраћена је уз присуство неколико десетина вјерника из Коњица, Јабланице, Прозора као и пријератних становника ових општина. Отац Данило је овом приликом благословио вјерни народ и одржао пригодну бесједу .

Послијелитургијско сабрање настављено је у парохијском дому уз трпезу љубави..