Monthly Archives: август 2016

Света Архијерејска Литургија у Источном Сарајеву

Служењем Божанствене Литургије у храму Нерукотвореног Образа Христовог у комплексу „Источник“, при КПЗ Кула-Источно Сарајеву, којом је началствовао Епископ Захумско-херцеговачки Григорије- администратор Митрополије Дабробосанске, благословен је камен темеља и досадашњи радови на изградњи храма.

Овај храм је са благословом Преосвештеног Владике, а уз свесрдно залагање г.Вукашина Црњка-директора КПЗ Кула и његових сарадника, у поодмаклој фази изградње, његово свечано освећење очекује се за крај октобра. Домаћини су се потрудили, те је након Свете Литургије припремљен ручак за све присутне.

Успење Пресвете Богородице – Слава храма у Габели

На празник Успења Пресвете Богородице служена је Света Литургија којом је прослављена слава храма у Габели. Свету Литургију служио је парох чапљински јереј Марко Гојачић. Након Литургије и ломљења славског колача празновање је настављено у порти храма где су домаћини припремили Трпезу Љубави.

Храмовна слава у Опузену

Храмовна слава Успење Пресвете Богородице прослављена је у Опузену. Свету Литургију служили су о. Славко Зорица и парох Метковски о. Борис Чоловић. Као и сваке године велики број вјерника окупио се из многих крајева да заједно прославимо овај велики празник. Велика радост је видјети да сваке године долази већи број младих и дјеце. Након литије и ломљења славског колача, припремљено је полсужење за све присутне.

Слава цркве на Корчули

Празник Успења Пресвете Богородице-Велика Госпојина је слава православне цркве на Корчули. Том приликом у недјељу 28. августа 2016., на Празник Успења Пресвете Богородице, Св. Литургију је служио протојереј ставрофор о. Владан Перишић, уз присуство вјерног народа. Након Св. Евхаристије, преломљен је славски колач.

Бесједа ЕП. Григорија у Благају