Daily Archives: 30. децембра 2016.

У сусрет Божићу

Првачићи О.Ш.Ј.Ј.Змај, са својим учитељицама и вјероучитељицама, посјетили су Саборни храм. Отац Н. Јанковић и о.А. Илић су дочекали дјецу, испричали им причу о Христовом рођењу и позвали их да су увијек добродошли у храму Божијем. Дјеца су добила и слаткише и захвалила се домаћинима молитвеном пјесмом.

Предсjедник Сирије посjетио хришћанско село Саиднају

Сиријски предсједник Башар ал-Асад и његова породица посјетили су историјско хришћанско село Саиднају, извештава Ал-Масдар Њуз. До посјете је дошло 25. децембра 2016. године када западни хришћани прослављају Божић. Предсједник Асад и чланови његове породице обишли су село са монахињама грчког православног манастира Свете Богородице Саиднајске и у сусрету са вјерницима честитали су им радосне хришћанске празнике.