Daily Archives: 1. марта 2017.

Света Архијерејска Литургија у Метковићу

У недељу 26. 02. 2017. године, у Метковићу је свечано прослављен Свети Симеон Мироточиви. Наша парохија имала је благослов доласка епископа ЗХиП Г. Григорија, који је служио Свету Архијерејску Литургију, уз саслужење игумана Житомислићког архимандрита Данила (Павловића), старјешине саборног храма у Требињу протојереја ставрофора Младена Жуловића, пароха Дубровачког протојереја ставрофора Стевана Ковачевића и ђакона Владимира Вукановића.

Радост у нашој парохији било је и крштење Ангелине Чоловић, трећег дјетета у породици пароха метковског Бориса Чоловића, коју је крстио и миропомазао епископ Григорије.

Заједно са нашим вјерницима, служби Божијој присуствовали су градоначелница Метковића госпођица Катарина Ујдур, министар правосуђа Републике Хрватске г. Анте Шпрље и саборски заступник г. Никола Грмоја.

Након Свете Литургија, сви присутни послужили су се трпезом љубави у парохијском дому, којој су се накнадно придружили и свећеници из Метковских и околних жупа.

Бесједа ЕП. Григорија