Daily Archives: 9. марта 2017.

Прва седмица Великог поста у Мостару

Током прве седмице Великог часног васкршњег поста на подручју Мостара православни хришћани, поред редовних дневних и седмичних богослужења окупљали су се и на Литургијама пређеосвећених Дарова. Литургија пређеосвећених дарова, у сриједу прве седмице Поста, служена је у Старој цркви у Мостару и у Манастиру Житомислићу. У Теодорову суботу служена је Света литургија Светог Јована Златоустог, а у Недељу Православља, у свим храмовима, парохијским средиштима на подручју Мостара Служена је Литургија Светог Василија Великог. Мноштво вјерних причестило се у Храму Рођења Пресвете Богородице у Мостару, Храму Вазнесења Господњег у Бијелом Пољу, Храму Светог Василија Тврдошког и Острошког у Благају и у Благовјештенском храму Манастира Житомислића.