Daily Archives: 24. марта 2017.

У Невесињу служен помен жртвама НАТО агресије

У Саборном храму у Невесињу данас је служен помен за жртве страдале у НАТО бомбардовању Републике Српске, Републике Српске Крајине и СР Југославије. Молитвеном помену који су служили свештеници  Црквене општине Невесиње, присуствовали су представници Општине Невесиње, Општинске борачке организације и Општинске организације породица заробљених, погинулих бораца и несталих цивила.

Свештеник Зоран Илић рекао је да сјећање на страдалнике увијек изазива  тугу, али се треба уздати и у Његошеве ријечи да ниједно страдање није без смисла.

Предсједник Одбора ратних војних инвалида РС Војин Гушић нагласио је да општинске борачке организације широм Републике Српске организују помене за недужно пострадале војнике и цивиле. Рекао је да Срби и данас осјећају посљедице НАТО бомби са осиромашеним уранијумом. Изразио је наду да се оваква агресија на један народ ван одлуке Уједињених нација  више неће никада поновити.