Daily Archives: 26. марта 2017.

Средопосна Недеља у Горњем Храсну

Средопосне недеље 26. марта 2017. године, људи пореклом из Горњег Храсна који су ратом 1992. године расејани по свету, сабрали су се на Свету литургију, у родном селу око разрушеног храма Рођења Светог Јована Крститеља. Свету Литургију служио је парох чапљински јереј Марко Гојачић уз присуство великог броја верника.

Средопосна недеља у Суторини

У Средопосну недељу, 26.3.2017. године Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Преображења Господњег у Суторини служио је Његово Преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Г. Григорије уз саслужење старјешине храма протојереја-ставрофора Благоте Васиљевића, декана Богословског факултета у Фочи протојереја-ставрофора Дарка Ђога и ђакона Павла Ратковића. Бесједио је Епископ Григорије. Послије Свете Литургије уприличено је послужење у парохијском дому.

Еп. Григоријe – Предавање „Светиња живота“ у Бару