Daily Archives: 12. априла 2017.

Празник Цвијети у Требињу

На празник Уласка нашега Господа Исуса Христа у Јерусалим у Саборном храму у Требињу је било  свечано. Светој Литургији,  којом је началствовао протојереј-ставрофор Младен Жуловић, старјешина храма, уз саслужење свештеника и ђакона, присуствовао је велики број вјерника а нарочито дјеце.  Након Свете Литургије уприличено је послужење у просторијама Црквене општине.

Уочи Празника нашим градом прошла је Свечана литија од храма Рођења Св. Јована Крститеља у Полицама до Саборног храма Св. Преображења Господњег, када је и служено свечано вечерње богослужење уочи празника Цвијети, у 19 часова.

Цвијети у Мостару

Празник Уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим – Цвијети прослављен је у Мостару Светом архијерејском литургијом, којом је началствовао епископ захумско-херцеговачки и приморски господин Григорије, уз саслужење протопрезвитера-ставрофора Радивоја Круља, презвитера Немање Лукете, ђакона Бранислава Рајковића и мноштва вјерног народа Мостара и околних крајева. Током Евхаристијског сабрања у мостарску заједницу светих, Једне Свете Саборне и Аостолске Цркве, примљена је Зорица Рончевић.
Са прославом овог „Празника мириса“, како га је назвао епископ Григорије у својој бесједи, настављено је и у продужетку Свете литургије, у храмовној порти и гостопримници Старе цркве у Моста

Бесједа о. Владана Перишића на Цвијети 2017. у Дубровнику

Цвијети у Билећи

На Цвјетну Недељу у Билећком Саборном храму служена је Св.Литургија уз учешће вјерног народа овоге херцеговачке општине. Свету Литургију је служио протојереј-ставрофор Небојша Коловић, а нарочиту радост на овај велики Празник Христов причинила су мала дјеца која су се сабрала у великом броју, како из вртића, тако и из билећких основних школа. Сам отац Небојша је упутивши поуку сабраном народу, поводом празника Цвијети, нагласио колику радост у храму причињавају дјеца са којима данашње празновање и има свој прави смисао. У току богослужења на челу са најмлађима ишло се у и литију око храма, а освећене врбове гранчице подјељене су свима присутнима.

Цвети у Чапљини

Свечани улазак Господа Исуса Христа у Јерусалем, са радошћу је прослављен у Саборном храму Вазнесења Господњег у Чапљини. Празничну слику употпуниле су освећене врбине гранчице, чиме је уз Свете евхаристијске дарове и целокупна творевина испратила свога Спаситеља на пут страдања, али са надом да дочека поклоњење и светом Васкрсењу Његовом. Након Свете Литургије дружење је настављено у парохијском дому.