Daily Archives: 4. јануара 2018.

Слава Епархије ЗХиП и Епископа Григорија

Дана 2. јануара када се Црква молитвено сјећа светог Игнатија Богоносца, као и светог Данила Хумског, прослављена је слава Епархије ЗaхумскоХерцеговачке и Приморске и нашег Епископа Г. Григорија. Свету архијерејску Литургију у Манастиру Св. Апостола Петра и Павла служили су Епископ Григорије и умировљени Епископ Атанасије који је началствовао Службом Божијом, уз саслуживање великог броја свештенства. Након прочитаног Јеванђеља вјерном народу произнио је бесједу Епископ Григорије. На Литургији је учествовао велики број вјерног народа. На крају Свете Литургије преломљен је славски колач.

Бесједа Еп. Григорија

Слава храма у Срђевићима

На празник Светог Игњатија Богоносца, прослављена је слава храма у селу Срђевићи. Свету Литургији служио је надлежни парох јереј Милан Стањевић уз саслужење вјерног народа. Послије литије преломљен је славски колач. Црква Светог Николе у Срђевићима је најстарија у гатачком крају, саграђена је прије 1598.године. Ове године почети ће, ако бог да, њена обнова под надзором завода за заштиту споменика Босне и Херцеговине.