Daily Archives: 12. јануара 2018.

Божићни концерт у Коњицу

У  сриједу   10.01.2018.г. у Коњицу је по осми  пут , у организацији Српско-Православне Црквене Општине Коњичке одржан, сад већ традиционални,  свечани Божићни концерт. Након пригодне  бесједе  свештеника  Радивоја Круља из  Мостара  наступили су  Група „Врело“ из Руме . На почетку концерта, присутнима се захвалио парох коњички  јереј Милан Бужанин. Концерту су присуствовали представници Цркава и вјерских заједница из Коњица и Јабланице, Министар правде БиХ  г. Јосип Грубеша, Федерални министар просторног уређења г. Јосип Мартић, помоћник Федералног  министара расељених особа и избјеглица г. Здравко Бељо, Директор Федералног Фонда здравственог осигурања  Др. Влатка Мартиновић, Начелник општине Јабланица  г. Салем Дедић, предсједници општинских вијећа Коњица и Јабланице, представници свих нивоа власти, као и  неколико стотина грађана Коњица и бројни гости из Мостара , Сарајева, Источног Сарајева,  Јабланице, Прозора , Купреса, Крешева и других градова. По завршетку концерта у Градској кафани Народног Универзитета у Коњицу уприличен је свечани Божићни пријем.  Одржавање Божићног Концерта и пријема помогли су:

-„ЈП БХ Пошта“  д.о.о.  Сарајево;

-Федерално Министарство избјеглица;