Daily Archives: 19. фебруара 2018.

Владика Григорије служио Свету Литургију у Саборном Храму Светог Јована Владимира у Бару

У последњи дан пред велики пост, у недељу Сиропусну или недељу Праштања у Храму светог Јована Владимира у Бару одслужена је Света Литургија којом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ захумско-херцеговачки и приморски господин Григорије.

Саслуживали су потојереј-ставрофор Радивоје Круљ, парох мостарски, потојереј-ставрофор Слободан Зековић, протојереј Љубомир Јовановић и јереј Младен Томовић. У својој бесједи Епископ Григорије се осврнуо на данашње јеванђеље и нагласио важност праштања.

У надахнутој бесједи дотакао се и поста, рекавши да морамо постити у тајности дајући примјер египатских монаха који су одлазили у пустињу да би постили како их људи не би видјели.

Вјерни народ се на крају причестио Светим тајнама Христовим, а сабрање је настављено у крипти Храма.

Извор: www.mitropolija.com