Daily Archives: 30. марта 2018.

Посјета дјеце из вртића нашим храмовима

Сваке године у току првих дана прољећа, организују се редовне посјете предшколаца у наше храмове. Тако су са првим знацима лијепог времена васпитачице из градског вртића у Горици и нашег вртића Света Евгенија-царица Милица довеле полазнике својих вртића у посјету нашим храмовима.

То је била лијепа прилика да се најмлађи науче основним правилима понашања у храму и да многи од њих присуствују и активно питањима креирају свој први час вјеронауке. Радознале дјечије главе жељне знања имале су пуно питања и подпитања. На крају разговора са свештеником, добивши скромне дарове, растрчали су се весело по порти нашег Саборног храма.

Сусрет са светињом храма, топао дочек, разговор у љубави и пажњи, слобода у игри, све то ће остати у памћењу ових малих а великих људи.

Малишани су пошли у своје вртиће уз договор да ћемо се поново видјети на Врбицу у литији улицама нашег града и молитви у Саборном храму.

о. Александар Илић