Daily Archives: 30. маја 2018.

Крсна слава Храма Свете Тројице и Општине Гацко

Крсна слава Храма Свете Тројице и Општине Гацко, Силазак Светог Духа на Апостоле, је и ове године прослављен свечано и уз присуство великог броја вјерника. Празничном вечерњом службом са Петохљебницом започета је свечана прослава Тројичиндана у Гацку. На задовољство грађана, након вечерње службе је уприличена изложба калиографских радова и представа ученика основне школе поводом Крсне Славе.

Светом Литургијом је началствовао протојереј ставрофор Никола Јанковић уз саслуживање осталих свештеника и ђакона. Након причешћа Светим Даровима и ломљења славског колача, велики број вјерника је присуствовао свечаној Литији кроз улице Гацка. У порти старог Храма је уприличен културно-умјетнички програм гдје су наступале локалне фолклорне и пјевачке групе и хор Свете Јелене Анжујске. Том приликом су, као и сваке године, додијељене награде и признања ученицима, спортистима и истакнутим личностима нашег града. Славска атмосфера је настављена послужењем и славским ручком за грађане и цијењене госте.