Daily Archives: 30. октобра 2018.

Бесједа Еп. Димитрија у Берковићима 28.10.2018.

Света Архијерејска Литургија у Берковићима

У недељу, 28. 10. 2018. године у храму Светог Кнеза Лазара у Берковићима служена је Света Архијерејска Литургија којом је началствовао Епископ Захумско-херцеговачки и приморски Димитрије. У току Свете Литургије владика се обратио вјерном народу тумачећи јеванђељске ријечи о богаташу и Лазару „ако неко и из мртвих Васкрсне неће се увјерити“ подучавајући присутне да јеванђељска чуда нису узрок вјере, него напротив Христос чуда твори кад препозна вјеру у човјеку.

Након тога Владика је у чин свештеника рукоположио ђакона Ратка Зупца и поставио га за новог пароха дабарског и столачког.

Послије Свете Службе ЦО Дабар је организовала послужење за све присутне, а потом су општина Берковићи и отац Ратко Зубац  послужили домаћински ручак на којем се радост заједничког бивања и служења наставила.

о. Александар Шмања

Бесједа Еп. Димитрија