Daily Archives: 24. марта 2019.

Освећени крстови за храм светог Николе у Дувну

У суботу, 23.марта освећени су крстови за храм светог Николе у Дувну (Томиславграду). Освећење је извршио парох мостарски и администратор парохије дувањске, отац Радивоје Круљ са благословом епископа ЗХиП г.Димитрија.
Храм светог Николе је тренутно у обнови. Обнову подржава и помаже Епархија ЗХиП, удружење грађана Срби Дувна, општина Томиславград и многи појединци и установе. Посебно радује подршка и помоћ фрањевачког самостана светих Ћирила и Методија у Дувну.

Ове године је планирано освећење обновљене цркве, као и обнова цркве Ваведења Пресвете Богородице на Градини код села Рашћана, која се налази у непосредној близини средњовјековног манастира Лабостин, као и припрема за обнову парохијског дома у Дувну.
Освећење цркве светог Николе и цркве Богородичиног Ваведења биће посвећени јубилеју 800-годишњице СПЦ и епархије ЗХиП.
о. Радивоје Круљ