Daily Archives: 6. јуна 2019.

Спасовдан у Невесињу

Празник Вазнесења Господњег, слава Саборног храма и Општине Невесиње,  свечано је прослављен. Празничну литургију служио је епископ Захумско – Херцеговачки и Приморски г. Димитрије уз саслужење бројног свештенства епархије. Славље је настављено свечаном литијом која је прошла градским улицама, након чега је у порти храма преломљен славски колач.  У порти храма, припремљен је и културно умјетнички програм у којем су учествовали чланови  КУД-а Невесиње, етно група Симонида и етно група Св. Димитрије.

Поздравна ријеч Еп. Димитрија

Слава храма у Коњском

На Спасовдан, 6.јуна 2019. године, свечано је прослављена храмовна слава храма Вазнесења Господњег у Коњском. Свету Литургију служио је јереј Душко Којић уз саслужење синђела Исаие игумана манастира Светога Георгија, протојереја-ставрофора Бориса Бандуке надлежног пароха и вјерног народа овога краја. Послије Свете Литургије и свечане литије преломљен је славски колач. Потом су услиједиле здравице домаћина и гостију.
Славска радост је настављена уз трпезу љубави коју су вриједни домаћини приредили за све присутне.