Daily Archives: 30. јуна 2019.

Света архијерејска литургија у Саборном храму у Требињу

У Недељу другу по Духовима, на Св.мученике Мануила, Савела и Исмаила, служена је Света архијерејска литургија у Саборном храму у Требињу. Св. Службом началствовао је епископ ЗХиП г. Димитрије и у току службе у чин свештеника рукоположио ђакона Бранка Калабу, назначивши га за парохијску службу у Невесињу. У бесједи након читања Светог Јеванђеља Епископ је нагласио да смо, слично апостолима, о чијем позвању је у јеванђељском читању било ријечи, и ми позвани да у љубави и повјерењу одговоримо на позив нашег Спаситеља, који је позив на љубав и јединство. Позвао је заједницу да се моли за новог свештеника наше Епархије, који је проводећи школске распусте у манастиру Тврдошу показао ревност и добру вољу за служење, и тиме стекао повјерење наше локалне Цркве за служење које му је повјерено. Након евхаристијског заједничарења дружење је настављено за трпезом у епархијском дому.