Daily Archives: 13. септембра 2019.

Литургијска прослава Светих Мученика Јасеновачких у требињском Саборном храму

На Светој Евхаристији, коју су служили о.Никола Јанковић парох требињски и јерођакон Теофил сабрат ман.Тврдош, верни су принели славско кољиво и хлеб и целивали део моштију Св.Мученика које се чувају у нашем Саборном храму, као и крст и икону које су рад монахиња манастира у Јасеновцу.

Молебан за почетак нове школске године у Мостару

У храму Рођења Пресвете Богородице у Мостару, у недјељу 8. септембра служен је молебан за благословен и срећан почетак нове школске године. Литургијом је началствовао старјешина храма отац Радивоје Круљ, уз саслужење ђакона Бранислава Рајковића и новог мостарског свештеника, оца Душка Којића. Светој Литургији су присуствовали и ђаци који су дошли да се причесте скупа са својим родитељима и вјероучитељима, те приме благослов за још једну радосну и успјешну школску годину и нове побједе, које су пред њима. По завршетку Литургије, школарцима су подијељени поклончићи, а дружење је настављено и након Литургије. Дјеца нису крила своје осмијехе, и заиста је, као што и пише у Светом писму – најважније да будемо као дјеца.

вјероучитељица Тијана Башић