Daily Archives: 15. децембра 2019.

О Богатству и безБогатству – Недјељна литургија у Требињу

Тако бива ономе који себи тече благо, а не богати се Богом, ријечи су којима Христос заврши причу о безумном богаташу, и којима се завршава 66. Зачало Еванђеља по Луки. Ове ријечи, током данашње Литургије ријечи, у својој бесједи протумачио је отац Мирослав Ратковић, предводећи вјерне, и даље, у данашњој Литургији вјерних, у требињском Саборном храму, а о овонедјељном спомену на Христово Васкрсење, и о овогодишњем спомену на Светог пророка Авакума, Светог цара Уроша и на преподобног Јоаникија Девичког.

Особа за културу и медије Епархије ЗХиП,

Бранислав Рајковић, ђакон

Свечано обиљежен Климендан у Мостаћима

У цркви светог Климента у Мостаћима на дан светог Климента, свештеномученика и епископа Римског, који је слава храма и крсна слава најстаријих породица овог требињског краја, обављена је Света Литургија .

Свету Литургију служили су надлежни парох Милош Ловрић и Драгиша Томић, уз саслужење вјерног народа овога краја. У току Литургије преломљен је крсни хлеб и освештано славско жито.

Фотографије снимио: Предраг Муцовић