Daily Archives: 21. децембра 2019.

Свети Никола и три кћери – Никољдан у Требињу

О Спомену Светог Николе у Требињу, причешћујући се Тијелом и Крвљу Христовом, вјерни су се присјетили личности и дјела овог чудотворног архиепископа Мире Ликијске. Остајући упамћен и по причи о даровима за три кћери једног житеља Патаре ликијске, данас су под окриљем овог светитељa, нарочитог дара удостојене три сестре из Требиња херцеговачког. Началствовањем протопрезвитера  – ставрофора Никице Ајдера, Црква Божија крстила је сестре Невену, Ивану и Наталију, приводећи их нашем Господу, у Светој Тројици, уз заступништво овог правила вјере, образа кротости и учитеља уздржања.

Особа за културу и медије Епархије ЗХиП,
Бранислав Рајковић, ђакон

Никољданска радост у Продуженом боравку Основне школе „Вук Караџић“ Требиње

Радост и ишчекивање долазећих празника посебно су узбуђење за дјецу. Један од најважнијих догађаја за малишане који са нестрпљењем чекају је долазак Светог Николе, који никада не долази празних руку. Посебна радост овог празника данас се осјетила у Продуженом боравку Основне школе „Вук Караџић“. Управа школе за дјецу из продуженог боравка је организовала сценски приказ доласка Светог Николе међу дјецу, дружење и фотографисање са њим. Да сва дјеца добију пакетиће потрудили су се њихови родитељи. На само празнично јутро дјечица су нашла пуне чизмице које су креативно припремили и оставили ту ноћ изнад камина. Једна велика чизмица била је пуна слаткиша уз поруку да је то за учитељице јер су дјеца јавила да су у овој години биле добре.

Вјероучитељица Жанела Пажин