Monthly Archives: октобар 2020

Помен Митрополиту Амфилохију у Мостару

Братство цркве мостарске са вјернима у Мостару, у Старој цркви Рођења Пресвете Богородице, служили су помен блаженоупокојеном митрополиту Амфилохију. Мостарци и Херцеговци су вољеном митрополиту захвални за велики и несебичан допринос у обнови порушених светиња у Долини Неретве.

Нека је вјечан помен једном од великих црногорских јерараха који се уз двојицу светитеља цркве Христове упокоји о Лучину дану!

Помен блаженопочившем Митрополиту Амфилохију у требињском Саборном храму

Данас у подне у храмовима Епархије захумско-херцеговачке и приморске одслужен је помен блаженопочившем Митрополиту црногорско-приморском Амфилохију, који се упокојио јутрос у Подгорици.

У требињском Саборном храму вјерни су се сабрали предвођени својим свештенством, уз началствовање протопрезвитера – ставрофора и старјешине овог храма, оца Младена Жуловића. Након помена вјернима се обратио протопрезвитер – ставрофор Дражен Тупањанин.

Према саопштењу Епископског Савијета СПЦ у Црној Гори, Блаженопочивши Митрополит ће данас у току дана бити пренијет на Цетиње и у Цетињском манастиру ће сутрадан, 31. октобра, на празник Светог Петра Цетињског у 9 часова бити служена Света Заупокојена Литургија. Истог дана у 13 часова биће свечани испраћај земних остатака Митрополита Амфилохија из Цетињског Манастира за Подгорицу гдје ће бити молитвено дочекане у 14 часова у Саборни храм Христовог Васкрсења у Подгорици. У Храму ће бити све до недеље, 1. новембра, када ће се служити Света архијерејска заупокојена Литургија којом ће началствовати Његова Светост патријарх Иринеј са више архијереја наше и других помјесних Цркава. Након Литургије ће бити служено опијело и обављена сахрана. Блаженопочивши Митрополит Амфилохије, по својој сопственој жељи биће сахрањен у крипти Саборног храма у Подгорици у гробу који је припремљен за његовог живота.

Представник Епархије ЗХиП,
Бранислав Рајковић, ђакон

Помен Митрополиту Амфилохију у храмовима Епархије ЗХиП

Поводом упокојења Митрополита црногорско-приморског Амфилохија, благословом Епископа Димитрија, у свим храмовима Епархије захумско-херцеговачке и приморске, данас, од 12.00 часова, служиће се помен за покој душе блаженопочившег Митрополита.

Високопреосвећени Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски и Егзарх светога трона пећког Господин Амфилохије, упокојио се јутрос, у петак, 30. октобра 2020. године, у 8.20, у Клиничко-болничком центру Црне Горе, уочи празника Светог Петра Цетињског, а после примања Свете Тајне Причешћа.

Упокојио се у Господу митрополит црногорско-приморски Амфилохије

У петак 30. октобра 2020 године, уочи празника Светог Петра Цетињског, у 8:20 часова, у Клиничко-болничком центру Црне Горе, после примања Свете Тајне Причешћа, упокојио се у Господу Високопреосвећени Архиепископ Цетињски Митрополит црногорско-приморски и Егзарх светога трона пећкога г. Амфилохије.

О свим другим детаљима у вези са сахраном високопреосвећеног Митрополита јавност ће бити ускоро обавијештена.

Вјечан спомен и Царство Небеско!

Извор: Митрополија црногорско-приморска

Гост радија “Светигора”: Тијана Башић, вјероучитељица и музичка умјетница из Мостара

Тијана Башић, вјероучитељица и музичка умјетница из Мостара, путем телефонске линије, била је гост радија “Светигора”. Тијана је у ведром и спонтаном разговору представила свој рад, а и пренијела дух Мостара на таласе  радија “Светигора”.

Извор: Радио „Светигора“