Daily Archives: 9. јануара 2021.

Божић у Невесињу

На Бадње вече у већини сеоских храмова налагани су бадњаци и дијељени Божићни дарови најмлађим вјерницима.

На сам дан празника рођења Христовог, у невесињском Саборном храму служене су двије Свете Литургије. Велики број вјерника је примио Свете Тајне, и у својим топлим домовима наставио да у мири и радости благодари Богу за сва добра која нам је учинио, угошћава полазника кога дочекујемо с великом љубављу, јер дочекујући њега ми уствари дочекујемо Богомладенца Христа. Невесињско свештенство и вјерни народ је имало посебну част јер је радост празника с њима подијелио и служио јутарњу Божанствену Литургију мостарски парох и архијерејски намјесник свештеник Радивоје Круљ.

Мир Божји, Христос се роди! Ваистину се роди!

Божићни интервју Епископа Диселдорфа и Немачке Г. Григорија за емисију Преглед дана

Извор: Епархија немачка