Daily Archives: 4. маја 2021.

Празник Васкрсења Христовог у Дубровнику

На празник Васкрсења Христовог у храму св.Благовјештења у Дубровнику служено је васкршње јутрење и у наставку литургија. У току литургије прочитана је посланица Његове Светости патријарха српског госп. Порфирија.

Велики број вјерника приступио је Светој Чаши, а након литургије свима присутнима су подијељена васкршња јаја.

Фотографије: Жељко Тутњевић

Васкрс у Гацку

Спремајући се за најрадоснији хришћански празник Васкрсења Христовог кроз Страсну седмицу, богослужења у саборном храму Св. Тројице у Гацку су се одвијала редовно.

На сам празник служена је Литургија у 6:00 часова, којом је началствовао протојереј ставрофор Велимир Ковач уз саслужење ђакона Александра Црногорца, чтечева и појаца овога храма и вјерног народа.

Дјеца из Основне школе „Ј.Ј. Змај“ свом владици Атанасију

Испред капеле Христовог Васкрсења, у манастиру Тврдошу, дјеца из Основне школе „Ј.Ј. Змај“ су нас подсјетила на љубав коју је владика Атанасије имао према дјеци и она према њему. Кроз азбуку за „мутаве“ понављамо лекцију о љубави према Богу, Цркви, Косову и Џиновском срцу…

Вероучитељице Наташа и Лидија

Свијетли уторак у обновљеној цркви Светог Апостола Павла

На Свијетли уторак, Васкрсни уторак (грч: Τρίτη Διακαινησίμου), други дан по Васкрсу, када се наставља прослављање највећег хришћанског празника – Васкрса, у требињском селу Доли служена је Света Литургија којом је началствовао протопрезвитер – ставрофор Милан Бужанин, уз присуство мати Павле, игуманије Петропавловског манастира са сестрама и вјерног народа.

Послије Свете Евхаристије за све присутне припремљено је скромно послужење на старом сеоском гумну које се налази уз цркву Апостола Павла.

Милош Бјелица, чтец

Фото: Владо Ружић