Слава храма у Домркама

Свети Великомученик Димитрије, слава је села Домрке надомак Фојнице гатачке. Храм посвећен овом Великомученику и Мироточивом Чудотворцу Солунском је један од најстаријих храмова на подручју Епархије Захумско-херцеговачке. Изграђен је у тринаестом вијеку, али је доживио бројна разарања и обнове, чак је мијењао и локацију у односу на првобитну.

Свету Литургију, на дан славе 8. новембра 2013.г.Г, служио је парох јереј Данило Дангубић уз присуство православних хришћана овога краја.

Домрчки храм се милошћу Божијом сада налази у врло добром стању. На дан, сада већ историјске, митровданске офанзиве (1992), у домрчком храму су Свету Литургију служили архијереји Митрополит Амфилохије (Радовић) и Владика Атанасије (Јевтић), што становништву овог села , много значи.

У потоњих осам година, у овом селу које броји десет домовa, рођено је четрнаестеро дјеце.