Упозорење на повећано дјеловање вјерских секти

С обзиром на примијећено повећано дјеловање вјерских секти у Херцеговини, а нарочито на подручју Црквене општине у Требињу, Епископија захумско-херцеговачка и приморска, упозорава вјерне да oбрате пажњу на појаву лажних пророка и проповједника, који своја лажна учења неријетко покушавају да шире не само у јавном простору него и врло нападним уласком у приватне просторе, дијелећи притом и своју литературу.

С тога, и овим поводом, у складу са Вјером наше Једне, Свете, Саборне и Апостолске Цркве, Њеним Писмом и Предањем, препоручујемо учешће у Литургијским сабрањима и Светим Тајнама, као и комуникацију са надлежним парохијским свештеницима, нарочито при потреби за разрјешавањем било каквих недоумица, која доводе у питање православно учење и исповједање вјере и слијеђење нашег Господа Исуса Христа, а који нам рече унапријед: Јер ће се појавити лажни христоси и лажни пророци, и показаће знаке и чудеса да би, ако је могуће, преварили и изабране. Али ви се чувајте… (Мк 13, 22-23) и Ево, ја сам са вама у све дане до свршетка вијека. Амин! (Мт 28, 20).