Ученици првих разреда Основне школе ,,Вук Караџић“ добили никољданске поклоне

Ученици првих разреда Основне школе ,,Вук Караџић“ из Требиња већ традиционално један школски дан, пред празник Светог оца Николаја, умјесто у учионицама проводе у Саборном храму, гдје пјесмом, игроказима и рецитацијама прослављају свог заштитника. Међутим, ове године свештеници храма нису били у могућности да их угосте због радова на фрескописању храма, па су им своје благослове и никољданске слаткише послали у школу. Након што су на часу научили о животу овог светитеља и како га Бог прославио, а затим обојили његову икону били су неизмјерно изненађени када су при поласку кући у својим чизмицама, које свакодневно остављају на полици испред учионице, пронашли чоколадице и бомбоне, питајући се како их је Свети Никола и у школи пронашао.