Празник Рођења Христовог у Мостару

Вођени звијездом Празника Рођења Христовог, мноштво православних хришћана Мостара захумско-херцеговачког сабрало се у најљепшој пећини Суходолине, Старој цркви мостарској, радујући се Рођењу свих радости. Предвођени својим пастирима, путујући с мудрацима, кличући с анђелима, вјерни су се поклонили свом Цару, Свештенику и Пророку.

Евхаристијским сабрањем, које је почело у поноћ, началствовао је Епископ захумско-херцеговачки и приморски Господин Григорије, уз саслужење свештенства и вјерног народа мостарског. У исто вријеме Свете литургије савршаване су и у Манастиру Житомислићу и Бијелом Пољу. Након причешћивања при храмовним Трпезама, Сабрање у Радости настављено је и уз трпезе парохијских и манастирских гостопримница и трпезарија.

Бесједа Еп. Григорија