Божић у Манастиру Житомислић

На бадње вече у манастиру Житомислић ове године окупило се мноштво вјерника из читаве Долине Неретве. Свечаним вечерњем началствовао је игуман Данило уз саслужење архимандрита Лазара и свештеника Бранимира Боровчанина. Након вечерње службе наложени су бадњаци а потом је услиједио традиционални ватромет. До касно у ноћ уз кувано вино и ракију одјекивала је пјесма- увод у празнично светковање Христовог рођења. Тачно у поноћ одјекнула су звона за почетак Свете божићне литургије коју су служили игуман Данило и отац Лазар, појали су братсво манастира и дјеца из Житомислића уз подршку читавог сабрања вјерника. Светој чаши тијела и крви Христове приступила је сва окупљена заједница вјерних. Након литургије како је то већ традиција у Житомислићу вјернике је поздравио дон Ђуро Бендер римокатолички жупник. Након литургије настављено је сабрање у манастирској трпезарији са гостима и вјерним народом.