Прослава празника Рождества Христовог у Билећи

И ове године празник Рођења Христовог је свечано прослављен у Билећи. У недељу, 5 јануара, на празник очева, празновање је започето промоцијом књиге „Наши очеви“ у саборишту Црквене Општине, у организацији издавачке куће „Доб“ на челу са Радославом Таминџијом. Пјесме из збирке рецитовали су средњошколци и основци под вођством професорица Тање Бубрешко и Снежане Симовић.

Прослава Бадње Вечери је започета свечаном Литијом. У литији се кренуло од Цркве Светог Лазара Косовског до Храма Светог Саве гдје се искупио велики број грађана. Послије налагања бадњака у порти Храма је послужено кувано вино.

У Светој Литургији се причестио велики број вјерника. Послије Свете Литургије у саборишту Црквене Општине је уприличено послужење.