„Светосавска бесједа“ у Мостару

Овогодишња „Светосавска бесједа“ отворена је традиционалним концертом у организацији Српске Православне Црквене Опшптине Мостар, СПКУД Гусле и СПКД Просвјета ГО Мостар. У Хрватском дому Херцег Стјепана Косаче, у дворани Краљице Катарине, пригодан програм припремили су ученици Православне вјеронауке, кроз пјесме, свирања и рецитације, те чланови женског хора и фолклорне секције СПКУД Гусле.

Слово о Светом Сави произнио је парох чапљински јереј Данило Боро истакавши том приликом значај просвјетитељске, учитељске, државничке и законодавне улоге првог српског архиепископа.

Празновање је настављено кроз недјељно евхаристијско славље у цркви Рођења Пресвете Богородице на Бјелушинама, манастиру Житомислић, и у цркви Вазнесења Господњег у Бијелом Пољу.Вјероучитељице су у част Светога Саве припремиле славски колач жито. Након Свете Литургије најмлађи су се представили пригодним рецитацијама, за које су били награђени пакетићима.