Прослава Светитеља Саве у Билећи

Прослава Светитеља Саве је и ове године прошла у достојанственом, православном духу и у богатом садржају посвећеном првом Српском Архиепископу. Свечани пријем у саборишту Црквене Општине, пријем и ломљење славског колача у згради Просвете, празнична вечерња служба, изложба слика у галерији у част Светога Саве и свечана вечера у Дому културе, у организацији просветних радника Билеће, су обиљежили 26. јануар.

Свету Литургију 27. јануара служио је Епископ Григорије, уз саслужење 13 свештеника и ђакона. У Светој Литургији, и свечаној Литији улицама града, учешћа је узео веома велики број грађана, много више него претходних година. Свечани празнични ручак је уприличан у Дому културе. Празновање је завршено увече свечаном Академијом у част Светог Саве.

Бесједа Еп. Григорија