Ако можеш вјеровати – Средопосна Недјеља у Цркви требињској

И одговарајући један из народа рече: Учитељу, доведох теби сина свога у коме је дух нијеми … А Исус му рече: Ако можеш вјеровати, све је могуће ономе који вјерује. И одмах повикавши отац дјетета са сузама говораше: Вјерујем, Господе, помози мојему невјерју!

У Недјељу средопосну, посвећеној успомени на Светог Јована Лествичника, а у Дан спомена на Светог Јакова Исповједника, Црква требињска сабрала се у свом Саборном храму надасве у спомен, славу и благодарност Господу нашем Исусу Христу. На Божанственом благодарењу предстојао је презвитер Драгиша Томић, уз саслужење требињског свештенства, у Христу ђаконства, појаца, чтечева и народа Божијег.

По читању овонедјељног еванђеоског одломка бесједио је протопрезвитер – ставрофор Никола Јанковић.

Представник Епископије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон