Посјета старијих разреда ОШ „Св. Василије Острошки“ Саборном Храму и Епархијском дому у Требињу

Данас је у новообновљеном Епархијском дому у Требињу уприличено предавање за девете разреде ОШ „ Свети Василије Острошки“ из Горице на тему „Пост и значај поста у животу православне омладине“ које је извео надлежни парох јереј Александар Илић, а у склопу редовне сарадње са вјероучитељицом Мирјаном Зиројевић која је дјецу из деветих разреда припремила по плану и програму вјеронауке за поменуто предавање као и посјету прелијепо живописаном Саборном Храму.

Након завршеног предавања свештеник је одговарао на унапријед постављена питања младих о посту и животу у вјери, а договорен је наставак дружења и разговора у Саборном храму на службама које слиједе.