Духовно вече у музеју Житомислић

У суботу 9. априла, у музеју Житомислић одржано је вече сјећања на Владику Атанасија, у поводу изложбе „Твоје од твојих“ чије је отварање било на дан славе манастира.

Говорници на овом скупу били су: игуманија Петропавловог манастира мати Павла, требињски свештеник отац Дражен Тупањанин и игуман житомислићки Данило. Говорници су подијелили своја лична искуства и оно како су они доживљавали Владику Атанасија као учитеља, монаха и теолога.

Владика Атанасије остао је дубоко урезан у сјећање свих нас који смо га познавали али је нарочито значајан за народ у долини Неретве и за обитељ манастира Житомслић. Ово духовно вече било је пуно емоција и испуњено радошћу, онаквом радошћу каквом нас је учио блаженопочивши Владика Атанасије.

Милош Јањић