Света Арх. Литургија у Дубровнику

У другу недјељу Часног поста (16.03.2014.), посвећену Св.Григорију Палами, Његово Преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Г. Григорије служио је Божанствену Литургију Св.Василија Великога у велељепном храму Св.Благовјештења у Дубровнику. Епископу су саслуживали парох дубровачки протојереј-ставрофор Владан Перишић и ђакон Владимир Вукановић, уз појање византијског хора Св.Саве Српског из Требиња. Окупљеном вјерном народу Дубровника Епископ Григорије се обратио архипастирском бесједом, коју доносимо у прилогу.

Бесједа Еп. Григорија