Свечани пријем поводом крсне славе Саборне цркве Св. Благовјештења у Дубровнику

Српска православна црквена општина Дубровник приредила је у петак 04. априла 2014. свечани пријем поводом крсне славе Саборне цркве Св. Благовјештења, у дворани Ђорђа Николајевића, за званице јавног и културног живота града Дубровника. Пријему су присуствовали савјетница предсједника Републике Хрватске Романа Влахутин, дубровачки доградоначелник Жељко Рагуж, потпредсједница Градског вијећа Града Дубровника проф. Олга Мурати, канцелар Дубровачке бискупије дон Ивица Перван, главни имам дубровачки Салкан еф. Херић, те представници бројних културних институција Дубровника.

Присутне званице поздравио је парох дубровачки протојереј ставрофор др Владан Перишић, пожеливши свима добродошлицу, и у свом говору истакао значај празника Благовјештења.

Потом је здравицу одржао Његово Преосвештенство Епископ Захумско–херцеговачки и Приморски Г. Григорије.

Присутни узваници и представници вјерских заједница пригодним су говорима честитали крсну славу Светог Благовјештења, управи Црквене оштине дубровачке, паросима и свим православним вјерницима у Дубровнику. Овај благовјештењски пријем је традиција која се одржава већ деценију и израз је добрих међусобних односа Цркви и вјерских заједница у Дубровнику, а такође и разумијевање носитеља жупанијских и градских власти према питањима значајним за дјеловање и живот вјерских заједница.

У музичком дијелу програма наступили су Јелена Ковачевић и Зринка Томашић, професорке Умјетничке школе Луке Соркочевића у Дубровнику, те Милисав Сукоњица, професор у Музичкој школи у Требињу.