Празник Васкрсења Христовог у Мостару

Пасха красна, Пасха Господња Пасха, Пасха свечасна, засијала је и у Мостару. Пасха нова, света, Пасха тајанствена, Пасха свештена показала се и у мостарском Храму Рођења Пресвете Богородице, освећујући све вјерне. Иконизујући Христа Избавитеља, Пасху нову, која нам отвори Двери рајске, царске двери отвори нам Епископ Атанасије, умировљени захумско-херцеговачки, уз саслужење свештенства и народа Божијег мостарског.

Пристижући првог, трећег, шестог, деветог.., једанаестог часа мноштво вјерних ушло је у Радост Господа свога причећујући се Његовим Тијелом и Крвљу Његовом. Након наслађења за пуном храмовном Трпезом и бесједе Епископа Атанасија, који указа на ријечи Преподобног Јустина Ћелијског о Васкрсу, вјерни су се налађивали и за трпезом љубави.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ – ЗАИСТА ВАСКРСЕ!