Слава храма Светог Георгија у Метковићу

У уторак 06. 05. 2014. Године прослављена је храмовна слава у Метковићу. Светом Литургијом која је почела у 9:00 часова началствовао је наш Епископ ЗХиП Г. Григорије, уз саслужење свештеника Милана Бужанина пароха коњичког, Данила Бора пароха чапљинског, Бориса Чоловића пароха метковачког и ђакона Владимира Вукановића из Требиња. Радост овог празника уљепшало је рукоположење г. Александра Шмање у чин ђакона. И ове године обрадовани смо доласком свећеника дон Дамира и дон Августина из оближњих жупа, као и доласком представника градске власти. Послије литије око храма и ломљења славског колача, владика Григорије је надахнутом бесједом поздравио све присутне, нагласивши значај слављења светитеља и радост што имамо на кога да се угледамо, да нам они буду узор, да и ми њиховим молитвама и нашим трудом задобијемо царство небеско.

Послије Литургијског славља, славском трпезом љубави прослава је настављена у парохијском дому.