Ходочасници из Невесиња кренули на поклоничко путовање за манастир Острог

Група од 38 невесињских младића и дјевојака кренула је јутрос пјешице на поклоничко путовање за манастир Острог. Ходочасници су се окупили испред храма Вознесења Господњег и након благослова свештеника Зорана Илића кренули су на пут дуг 170 километара. Тродневно путовање преко Гацка, Голије и Никшића завршава се 11. маја.Одважни Невесињци поклониће се моштима Светог Василија Острошког, а потом ће присуствовати вечерњој литургији.

Ово је друго групно пјешачење из Невесиња у најзначајнији центар вјерског ходочашћа на православним просторима.

Прије три године Милан Кандић ( 33 ) је претрчао пут од 476 км да би се поклонио моштима Светог Василија. Након деветомјесечних припрема кренуо је из Невесиња преко Мостара, Стоца, Љубиња, Требиња и Никшића и четврти дан је стигао у светилиште. При повратку је трчао преко Голије и Гацка назад у Невесиње.

– Није важно колико је тешко и далеко, важно је коликој светињи идете – наглашава неуморни Невесињац који и ове године заједно са трофејним невесињским кик боксером Огњеном Шмркићем предводи ходочаснике.

Извор: Радио Невесиње