Свети Василије Тврдошки и Острoшки – слава храма у Автовцу

На празик Светог Василија Тврдошког и Острошког у Автовцу , Свету Архијерејску Литургију служио је Епископ Захумско – Херцеговачки и Приморски Г. Григорије . Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј-ставрофор Никола Јанковић , протојереј-ставрофор Велемир Ковач , протојереј-ставрофор Небојша Коловић, јереј Миодраг Вртикапа , те ђакони Јакша Окиљевић , Павле Ратковић и Божидар Тановић ( клирик Епархије Дабробосанске ). На Светој Литургији ђакон Божидар Тановић рукоположен је у чин презвитера , што нам је веома увеличало славље. Служби је присуствовао велики број вјерника , којима се пригодном бесједом обратио Епископ Григорије. С благословом  Епископа Григорија покренута је и акција прикупљања новчаних средстава за откуп земљишта од Г. Вукашина Ковачевића , како би проширили порту и створили љепше услове за сабирање око цркве Христове. Даље славље настављено је у порти храма , након чега је уприличено послужење.