Света Архијерејска литургија у касарни „Билећки борци“

Данас је у храму Светог Василија Тврдошког и Острошког у касарни „Билећки борци“ служена света архијерејска литургија поводом храмовне славе и обиљежавања 22. годишњице Војске Републике Српске и 9. годишњице 3. пјешадијског (Република Српска) пука ОС БиХ. Свету литургију и парастос пострадалим у отаџбинском рату служио је Епископ Григорије уз саслужење свештенства епархије. На светој литургији владика је рукоположио у чин презвитера Немању .

Припадници 2. пјешадијског батаљона претходно су положили цвијеће на спомен обиљежје погинулим припадницима Војске Републике Српске у порти храма Светог Саве у Билећи.

Полагању цвијећа, литургији и свечаном ручку присуствовали су, поред представника цивилне власти и представници борачке организације Републике Српске, пензионисани припадници Војске Републике Српске те привредници и представници медија.

Бесједа ЕП. Григорија