Настављени радови на обнови Храма у Пребиловцима

Након изливања темеља Храма Васкрсења Христовог у Пребиловцима у септембру прошле године, ових дана радови на обнови пребиловачког храма су настављени. Наставак радова је велика радост и охрабрење за сав досадашњи труд, али још већа одговорност и обавеза да се истраје на изградњи Дома Господњег на овом светом, и на далеко по страдању чувеном мјесту, једном од символа страдања српског народа у двадесетом вијеку. Зато би овај храм, саграђен на костима и пепелу невиних мученика требао да буде један од значајнијих мјеста сабрања српског народа.

За извођење грубих грађевинских радова на обнови Цркве Васкрсења Христовог у Пребиловцима ангажована је „ХЕРЦ ГРАДЊА“ а.д. Билећа.

Упоредо с радовима настављају се акције прикупљања средстава за обнову храма у Пребиловцима и позивамо да са истим и још већим еланом и одушевљењем радосно искористимо могућност да се сви заједно сврстамо у ред оних наших предака који су вијековима градили и обнављали храмове на овим просторима.

ЦО Чапљина