Саопштење Епархије Захумско-херцеговачке и Приморске

Прво ургентно прикупљање помоћи на нивоу Епархије ЗХиП, завршено је 20. маја 2014. године у 17.00 часова, након чега се организовало паковање и превоз помоћи.

Досадашњи новчани прилози вјерника биће уплаћени у сриједу ујутро 21. маја 2014. године, на за то одређен рачун Владе Републике Српске, сврха дознаке: Рачун посебних намјена за помоћ поплављеним подручјима, број рачуна: 562-099-80946823-10, отворен код НЛБ Развојна банка а.д. Бања Лука.

На основу саопштења Републичког штаба за ванредне ситуације, сви који и даље желе да шаљу помоћ могу то учинити у локалним центрима Црвеног крста, који примају директно инструкције од Владе Републике Српске, или личном уплатом средстава на горе наведени рачун.

Сви добровољци који желе да помогну у поплављеним подручјима потребно је да се по препоруци Републичког штаба за ванредне ситуације Републике Српске, ЛИЧНО пријаве путем eлектронског формулара на фејсбук страници Владе Републике Српске „Поплаве -Република Српска“ (Формулар је на страници http://goo.gl/htmhBc ) или да се јаве телефонски на бројеве Министарства породице, омладине и спорта РС 051/338-576 или 051/ 338-329.