Хуманитарно вече Херцеговаца у Суботици

У организацији Завичајног удружења „Херцеговина“из Суботице, у суботу, 31. маја, од 20 часова, у ресторану хотела „Патриа“ биће одржано хуманитарно вече са којег ће сав приход бити намењен помоћи становницима Србије и Републике Српске који су најтеже погођени поплавама.

Првобитно је било намењено да сав приход са ове хуманитарне вечери буде усмерен на обнову Храма српског мученика у херцеговачком селу Пребиловци, али су због актуелне ситуације узроковане катастрофланим поплавама, у Завичајном удружењу „Херцеговина“ уз благослов епископа Захумско-херцеговачког и приморског Григорија одлучили да се новац преусмери на страдале у поплавама, а да се слична манифестација, на којој би се помогло обнови и изградњу храма, одржи на јесен.